PANTERA MEMORY

Matrac PANTERA obsahuje kvalitnú penu MEMORY (45 kg/m3), ktorá je na povrchu tvarovaná do 7 anatomických zón. Účinnosť týchto zón zvyšuje kombinácia s penou PANTERA a jej otvormi, ktoré vytvárajú tzv. ramenné a bedrové kolísky. Pena PANTERA patrí medzi najkvalitnejšie HR peny v segmente matracov a svojou elasticitou v kombinácii s MEMORY penou zabezpečuje optimálnu oporu pre Vašu chrbticu. Tento kvalitný matrac poskytuje možnosť výberu medzi tvrdšou a mäkšou stranou, ktorá Vám v kombinácii s tou správnou posteľou zabezpečí perfektný spánok.

Zloženie matraca od vrchnej vrstvy po spodnú:

Je to visko elastická ( pamäťová ) pena s otvorenou bunkovou štruktúrou. Táto jedinečná pena zmierňuje tlak matraca na telo vďaka tomu, že je citlivá na tlak a teplotu. Pri ležaní človeka na matraci vzniká teplo, na základe ktorého sa miliardy otvorených buniek jemne pohybujú okolo Vášho tela, čím vám bez spätného tlaku poskytnú kompletnú oporu tam, kde ju potrebujete. Pri výrobe matracov SEGUM používame Memory penu s hustotou 50kg/m3 a 85kg/m3. Dodávateľ British Vita (Anglicko) a Carpenter (Belgicko).

Studená pena PANTERA je špeciálna studená pena, so zvýšenou elasticitou a otvorenou bunkovou štruktúrou. Slovenské matrace SEGUM vyrábame s použitím studenej peny PANTERA s hustotou až 40kg/m3, ktorá umožňuje dosiahnuť najvyššiu kvalitu matraca. Pena s takouto hustotou dokáže výborne kopírovať tvar Vášho tela a má dlhšiu životnosť. Dodávateľom tejto peny je firma British Vita (Anglicko).

Pružná polyuretánová pena s vysokou hustotou až 30,35 a 40 kg/m3. Vďaka vysokej hustote poskytuje táto pena dobrý komfort pri ležaní, je elastická a nedeformuje sa, má dobrú tvarovú pamäť. Vyrába sa modernou technológiou bez použitia freónov. Dodávateľ Eurofoam (Rakúsko) a British Vita (Anglicko).

Každý matrac so snímateľným poťahom by mal mať jadro chránené v ochrannej textílii, ktorá musí byť elastická, aby umožnila vyniknúť vlastnostiam všetkých materiálov, ktoré boli použité na výrobu jadra. Textília chráni matracové jadro pred poškodením, a tak zabraňuje predčasnému opotrebovaniu, alebo poškodeniu matraca, čo významne predlžuje jeho životnosť. Navyše zadržiava vlhkosť, ktorá tak nepreniká do samotného jadra matraca, a tým zabraňuje vzniku vlhkého prostredia, ktoré je živnou pôdou pre vznik mikroorganizmov a baktérií. Všetky matrace SEGUM majú jadro v ochrannej elastickej textílii.

Chcem sa informovať

    Informácie