KING

Matrac vyššej tuhosti s jadrom Normazone® a Viscofoam®. Výška ± 28 cm

ZLOŽENIE

1. Vrchná elastická textília poťahu s vysokou priedušnosťou.

2. Komfortná vrstva z viskoelastickej peny Viscofoam®. Prispôsobuje sa anatómii tela na základe tlaku a tzv. tepelného odtlačku. Umožňuje zaujať prirodzenú ergonomickú polohu pri spánku. Pomáha uvolniť svalové napätie a zabraňuje prerušovanému spánku častým otáčaním tela.

3. Vrstva FiberCel®z dvojzložkového materiálu zloženého z polyesterových  textilných vlákien na vrchnej strane  a polyéterovej HR peny na spodnej  strane. FiberCel® sa nachádza  medzi jednotlivými vrstvami peny vo vnútri matraca. Účelom je odvedenie  tepla zo stredu vnútornej časti matraca.

4. Špeciálna tlmiaca vrstva z polyéterovej  peny s vysokou hustotou významne predlžuje  živostnosť matraca tým, že zabraňuje preležaniu komfortných vrstiev na pružinovom jadre. Tlmiaca vrstva progresívne oddeľuje pružiny od mäkkej  komfortnej  peny.  Nedochádza tak k tomu, že by spotrebiteľ  po určitej  dobe používaním  matraca  cítil pružiny. Kvalita tlmiacej  vrstvy rozhoduje o životnosti pružinovej matrace. Matrace PIKOLIN® majú  predĺženú  životnosť vďaka vysoko kvalitnej  tlmiacej vrstve.

5. Blok kontinuálnej pružinyNormazone®s 5 nezávislými ergozónami. Zónovanie rešpektuje hmotnosť rôznych častí tela a zaisťuje správnu polohu chrbtice počas spánku. 

6. Štyri všité úchyty  pre ľahkú manipuláciu.

T Triple Barrera®(červené kolečko s „T“): je účinná, komplexná a trvalá hygienická ochrana vrchných, spodných  a bočných penových vrstiev matraca proti všetkým základným alergénom a to počas celej doby životnosti matraca. Exkluzívne  len pri  matracoch PIKOLIN®.

Matrac je obojstranný.

TECHNOLÓGIA

NORMAZONE®

Jadro z kontinuálneho pružinového bloku s 5 nezávislými ergozónami. Zónovanie rešpektuje hmotnosť rôznych častí tela a zaisťuje správnu polohu chrbtice počas spánku. Husté vynutiepružiny poskytuje kvalitnú a trvalú oporu. Normazone® zaisťuje vysokú životnosť matraca. Exkluzívne len pri matracoch PIKOLIN®.

FiberCel

Jedná se o dvojzložkový materiál zložený z polyesterových textilných vlákien na vrchnej strane a polyuretánovejHR (vysoko odolnej) peny na spodnej  strane. FiberCel® sa nachádza medzi jednotlivými vrstvami peny vo vnútri matraca. Účelom je odvedenie tepla zo stredu vnútornej časti matraca k jeho okrajom a jeho následnému uvoľneniu do okolia.

Viscofoam

Viskoelastický bunkový materiálvysokej hustoty. Prispôsobuje sa anatómii tela na základe tlaku a tzv. tepelného odtlačku. Umožňuje zaujať prirodzenú ergonomickú polohu pri spánku. Pomáha uvolniť svalové napätie nahromadené počas celého dňa a zabraňuje prerušovanému spánku častým otáčaním tela.

TRIPLE BARRERA

Účinná, komplexná a trvalá hygienická ochrana vrchných, spodných  a bočných penových vrstiev matraca proti všetkým základným alergénom  (roztočom, baktériám a pliesňam) a to počas celej doby životnosti matraca. Exkluzívne  len pri  matracoch PIKOLIN®.

Tuhosť

Hygienická ochrana

Pridušnosť