PODIUM PLUS

Stredne tuhá matrac s taštičkovým jadrom Adapt tech Zone® a Viscofoam®. Výška ± 28 cm.

ZLOŽENIE

1. Vrchná elastická textília poťahu s vysokou priedušnosťou.

2. Komfortná vrstva z viskoelastickej peny Viscofoam®vysokej hustoty. Prispôsobuje sa anatómii tela na základe tlaku a tzv. tepelného odtlačku. Umožňuje zaujať prirodzenú ergonomickú polohu pri spánku. Pomáha uvolniť svalové napätie a zabraňuje prerušovanému spánku častým otáčaním tela.

3. Vrstva FiberCel®z dvojzložkového materiálu zloženého z polyesterových textilných vlákien na vrchnej strane  a polyuretánovej HR  peny na spodnej  strane. FiberCel® sa nachádza  medzi jednotlivými vrstvami peny vo vnútri matraca. Účelom je odvedenie  tepla zo stredu vnútornej časti matraca.

4. Špeciálna tlmiaca vrstva z polyuretánovej  peny  s vysokou hustotou významne predlžuje  živostnosť matraca tým, že zabraňuje preležaniu komfortných vrstiev na pružinovom jadre. Tlmiaca vrstva progresívne oddeľuje pružiny od mäkkej  komfortnej  peny.  Nedochádza tak k tomu, že by spotrebiteľ  po určitej  dobe používaním  matraca  cítil pružiny. Kvalita tlmiacej  vrstvy rozhoduje o životnosti pružinovej matrace. Matrace PIKOLIN® majú  predĺženú  životnosť vďaka vysoko kvalitnej  tlmiacej vrstve.

5. Adapt tech Zone® je blok individuálnych skrutkovitých pružín uzavretých v odolných textilných taštičkách s vysokou priedušnosťou. Jadro matracas 5 nezávislými ergozónami sa vynikajúco  prispôsobuje anatómii tela spiacej osoby. Profil pružín je koncipovaný  ako kvalitná opora, ktorá je schopná odozvy podľa  tlaku, ktorý je vyvíjaný spiacou  osobou v jednotlivých častiach postele. 

6. Štyri všité úchyty  pre ľahkú manipuláciu.

T Triple Barrera®(červené kolečko s „T“): je účinná, komplexná a trvalá hygienická ochrana vrchných, spodných  a bočných penových vrstiev matraca proti všetkým základným alergénom a to počas celej doby životnosti matraca. Exkluzívne  len pri  matracoch PIKOLIN®.

Matrac je obojstranný.

TECHNOLÓGIA

Adap tech Zone®

Blok individuálnych skrutkovitých pružín uzavretých v odolných textilných taštičkách s vysokou priedušnosťou. Sady pružín sú  zvárané  ultrazvukom. Jadro matracas nezávislými ergozónami sa vynikajúco  prispôsobuje anatómii tela spiacej osoby. Profil pružín je koncipovaný  ako kvalitná opora, ktorá je schopná odozvy podľa  tlaku, ktorý je vyvíjaný spiacou  osobou v jednotlivých častiach postele. Obidve  partnerské časti jednotlivých  matracov    takto od seba  nezávislé. 

FiberCel

Jedná se o dvojzložkový materiál zložený z polyesterových textilných vlákien na vrchnej strane a polyuretánove HR (vysoko odolnej) peny na spodnej  strane. FiberCel® sa nachádza medzi jednotlivými vrstvami  peny vo vnútri matraca. Účelom je odviesť  teplo zo stredu vnútornej časti matraca k jeho okrajom a jeho následnému uvoľneniu do okolia.

Viscofoam

Viskoelastický bunkový materiálvysokej hustoty. Prispôsobuje sa anatómii tela na základe tlaku a tzv. tepelného odtlačku. Umožňuje zaujať prirodzenú ergonomickú polohu pri spánku. Pomáha uvolniť svalové napätie nahromadené počas celého dňa a zabraňuje prerušovanému spánku častým otáčaním tela.

TRIPLE BARRERA

Účinná, komplexná a trvalá hygienická ochrana vrchných, spodných  a bočných penových vrstiev matraca proti všetkým základným alergénom  (roztočom, baktériám a pliesňam) a to počas celej doby životnosti matraca. Exkluzívne  len pri  matracoch PIKOLIN®.

Tuhosť

Hygienická ochrana

Priedušnosť